DARMOWA DOSTAWA OD 99zł

  • centrum wentylacji
    w trosce o twoje zdrowie...
  • centrum wentylacji
    w trosce o twój komfort...
  • centrum wentylacji
    w trosce o czyste powietrze...

Blog

Do czego służą czerpnie w instalacji wentylacyjnej? 0
Do czego służą czerpnie w instalacji wentylacyjnej?

Sprawnie funkcjonująca wentylacje jest niezbędna do utrzymania prawidłowych parametrów powietrza w pomieszczeniach klimatyzowanych lub takich, w których zastosowano rekuperację. Wyjaśniamy jak ważne, są czerpnie w instalacji oraz jak podpowiadamy, jak prawidłowo wykonać ich montaż.

czytaj całość »
Z jakich materiałów powinny być wykonane przewody wentylacyjne? 0
Z jakich materiałów powinny być wykonane przewody wentylacyjne?

Każdy budynek musi być wyposażony w sprawny system wentylacji. Od niego zależy bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania danego pomieszczenia. Dlatego należy mieć na uwadze, że nie tylko prawidłowy montaż decyduje o kondycji i bezpieczeństwie instalacji, ale także wykorzystanie przewodów wentylacyjnych stworzonych z odpowiednich materiałów.

czytaj całość »
Wentylacja mechaniczna a kominek - o czym należy pamiętać? 0
Wentylacja mechaniczna a kominek - o czym należy pamiętać?

Nie da się ukryć, że każdy marzy o tym, żeby posiadać dom. Własny budynek to synonim bezpieczeństwa i stabilności. W każdym domu są obiekty, które szczególnie podkreślają jego wyjątkowy charakter. Chodzi tu między innymi o kominek, przed którym można zasiadać samodzielnie bądź z rodziną. Odpoczywanie bądź pracowanie przy przyjemnie grzejącym ogniu posiada niepowtarzalną atmosferę, której nie zapewni nic innego poza kominkiem.

czytaj całość »
Kiedy warto wymienić klimatyzator na nowy? 0
Kiedy warto wymienić klimatyzator na nowy?

Elektronika, podobnie jak wszelkie inne przedmioty użytkowe, z czasem zużywa się i przestaje prawidłowo funkcjonować. Dodatkowym obciążeniem, które skróci okres użyteczności naszych urządzeń, może być ich zaniedbanie czy nieprawidłowe stosowanie. Po czym poznać, że nasz klimatyzator nadaje się do wymiany na nowy?

czytaj całość »
Gdzie najlepiej montować anemostaty? 0
Gdzie najlepiej montować anemostaty?

Anemostaty to zakończenia przewodów wentylacyjnych lub kanałów cieplnych powietrza rozprowadzanego w sposób grawitacyjny lub mechaniczny z kominka. Najczęściej pojawiają się w pomieszczeniach o dużej różnicy pomiędzy temperaturą powietrza w danym lokum, a tym nawiewanym.  Zazwyczaj mają wygląd grzybka z wklęsłym lub wypukłym talerzem i pełnią bardzo ważną funkcję. Jakie są rodzaje anemostatów i gdzie je najlepiej montować?

czytaj całość »
Gdzie w domu wolnostojącym najlepiej zamontować rekuperator? 0
Gdzie w domu wolnostojącym najlepiej zamontować rekuperator?

Montaż rekuperatora w domu niesie ze sobą wiele korzyści i jest o wiele efektywniejszym rozwiązaniem, niż tradycyjna wentylacja grawitacyjna. Przede wszystkim dzięki rekuperacji otrzymujemy świeże i czyste powietrze pozbawione smogu, zanieczyszczeń i wilgoci. Kolejnym powodem jest oczyszczanie powietrza z grzybów i bakterii, co znacznie poprawia komfort życia alergików. 

czytaj całość »
W jaki sposób rekuperacja może ochronić dom przed smogiem? 0
W jaki sposób rekuperacja może ochronić dom przed smogiem?

Początek sezonu grzewczego co roku wiąże się ze wzmożoną obecnością smogu w powietrzu. Zanieczyszczenia powietrza i ich szkodliwe działanie na nasz organizm odczuwamy nie tylko przebywając na zewnątrz w dużych miastach, lecz również w mniejszych miejscowościach i na wsiach. Niezauważalny gołym okiem smog przenika do wnętrz naszych domów i mieszkań w momencie, gdy wietrzymy pomieszczenia otwierając okna i drzwi. Jak chronić się przed niebezpiecznymi związkami? Oto korzyści płynące z używania domowej wentylacji mechanicznej.

czytaj całość »
5 zalet stosowania rur spiro w instalacjach wentylacyjnych 0
5 zalet stosowania rur spiro w instalacjach wentylacyjnych

Prawidłowa wentylacja pomieszczeń to klucz do utrzymania czystego, dobrej jakości powietrza wewnątrz budynku. W procesie wentylacji usuwana jest również niepożądana wilgoć, która sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni. Prawidłowa wymiana powietrza wpływa zatem nie tylko na utrzymanie budynku w lepszej formie, ale również zwiększa komfort jego użytkowania. Aby umożliwić wentylację, konieczny jest montaż kanałów wentylacyjnych. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w instalacjach wentylacyjnych są rury spiro. Jakie są zalety ich stosowania i na czym polega ich przewaga nad innego rodzaju kanałami?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl