Bezpieczne zakupy - pewny towar i realizacja.
Zobacz nasze opinie
Średnica fi [mm]


8,29 zł
Cena netto: 6,74 zł

10,19 zł
Cena netto: 8,28 zł

13,69 zł
Cena netto: 11,13 zł

19,99 zł
Cena netto: 16,25 zł

19,49 zł
Cena netto: 15,85 zł

26,89 zł
Cena netto: 21,86 zł

45,19 zł
Cena netto: 36,74 zł

76,49 zł
Cena netto: 62,19 zł

95,49 zł
Cena netto: 77,63 zł

124,99 zł
Cena netto: 101,62 zł

154,99 zł
Cena netto: 126,01 zł

219,99 zł
Cena netto: 178,85 zł

249,99 zł
Cena netto: 203,24 zł
Anemostaty nawiewne
Anemostaty nawiewne są nieodłącznym elementem wentylacji nawiewnej. Służą do nawiewu czystego powietrza (zimnego lub nagrzanego) do domów, biur, hal produkcyjnych i obiektów użyteczności publicznej. Montowane są w suficie lub bezpośrednio na kanałach wentylacyjnych. Specjalna konstrukcja anemostatów nawiewnych zapewnia łatwą regulację przepływu powietrza oraz niski poziom hałasu. Dzięki nim możliwe jest kształtowanie w pożądany sposób strugi powietrza.
Rodzaje nawiewników
Anemostaty nawiewne mogą mieć rozmaite kształty i konstrukcje, co determinuje zarówno ich wygląd, jak i sposób działania. Najpopularniejsze z nich są okrągłe, a wśród nich szczególnie eleganckie – anemostaty skandynawskie. Modele prostokątne i kwadratowe umożliwiają czterokierunkowy nawiew powietrza, a kasetonowe – gwarantują równomierne nawiewanie. Interesującym urządzeniem jest anemostat wirowy wyposażony w promieniowo rozłożone szczeliny. Anemostaty mogą być malowane proszkowo specjalnymi preparatami na dowolny kolor. Dzięki temu zachowują odporność na działanie wody i promieniowanie UV. Niektóre z nich mają ciekawe zdobienia.
Dysze dalekiego zasięgu
Interesującym rodzajem anemostatów są dysze dalekiego zasięgu przeznaczone do dużych pomieszczeń. Mają one nieco inną budowę niż tradycyjne anemostaty. Charakteryzują się dużym zasięgiem nawiewu, dlatego stosowane są w miejscach takich jak sale koncertowe, kluby, kina, teatry. Rozmaite konstrukcje dysz pozwalają na ustawienie nawiewu poziomego lub pionowego, ustawienie optymalnego kąta nawiewu powietrza, dzięki czemu możliwe jest stworzenie komfortowych warunków nawet tam, gdzie przebywa wiele osób.
Jak montować anemostaty nawiewne?
Aby zapewnić skuteczne działanie wentylacji, konieczny jest staranny montaż anemostatów nawiewnych. Pierwszym krokiem instalatora powinien być wybór odpowiedniego miejsca. W tym celu należy wziąć pod uwagę konieczność równomiernego rozprowadzania powietrza. Przed rozpoczęciem montażu warto dokładnie zmierzyć wymiary otworu, do którego będzie instalowany anemostat. Ważne jest prawidłowe dopasowanie i zapewnienie odpowiedniego uszczelnienia. Otwór powinien być czysty i równy.
Podczas prac montażowych warto postępować zgodnie z zaleceniami producenta, aby zagwarantować sobie poprawne zamocowanie anemostatu. Na koniec należy upewnić się, że nawiewnik jest stabilnie zamocowany.
Prawidłowy montaż zapewni skuteczne działanie i długotrwałą wydajność anemostatów.
Nawiewniki – nasza oferta
Dostarczamy anemostaty nawiewne wykonane z blachy chromoniklowej i blachy stalowej ocynkowanej. W sprzedaży dostępne są produkty polerowane oraz anemostaty malowane proszkowo na biały kolor. Wysoka jakość materiałów, a także solidne wykonanie sprawia, że anemostaty nawiewne to wyjątkowo estetyczne produkty, odporne na uszkodzenia.
Istnieje wiele różnych rodzajów anemostatów nawiewnych – ważne jest dostosowanie ich do swoich potrzeb i warunków montażowych. Różnią się one pod względem kształtu, rozmiaru, koloru czy sposobu regulacji przepływu powietrza. Klienci często zwracają uwagę na aspekt estetycznych tych elementów. Nasze produkty są minimalistyczne, dzięki czemu nie rzucają się w oczy. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu zachowują swój wygląd przez długi czas.
Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą anemostatów wywiewnych również dostępnych w naszym asortymencie. Jeśli masz pytania, służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu. Udzielimy dodatkowych informacji na temat oferty.