1px Czy rury spiro są ocieplane?
Czy rury spiro są ocieplane?

Na rynku dostępne są zarówno rury spiro ocieplane, jak i nieocieplane. Izolacja zmienia nieco ich właściwości, m.in. pozwala na zachowanie stałej temperatury wewnątrz przewodów w instalacji wentylacyjnej, co eliminuje straty energii na skutek przepływu powietrza przez rury. Sprawdź, jakie inne zalety mają ocieplane rury spiro. 

czytaj całość »
1px Jakie zaślepki stosuje się w systemach wentylacji?
Jakie zaślepki stosuje się w systemach wentylacji?

Zaślepki w systemach wentylacyjnych często stosuje się w budynkach, aby zapobiec niepożądanym przepływom powietrza. Są one ważną częścią każdego systemu wentylacyjnego i mogą być wykonane z różnych materiałów. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów i kształtów mogą być dostosowane do różnych zastosowań. Dowiedz się więcej o zaślepkach wentylacyjnych. 

czytaj całość »
1px Jak wentylować pomieszczenia zimą?
Jak wentylować pomieszczenia zimą?

Zimą, szczególnie kiedy temperatury spadają poniżej zera, wiele osób zapomina o wietrzeniu pomieszczeń lub unika tego z powodu obawy o wyziębienie domu, dodatkowo często także uszczelniając okna i drzwi, a nawet zatykając kratki wentylacyjne. To ogromny błąd, niosący wiele negatywnych konsekwencji. Dowiedz się, jak wietrzyć prawidłowo budynek, unikając dużych strat ciepła.

czytaj całość »
1px Rola i znaczenie kratek w instalacjach wentylacyjnych
Rola i znaczenie kratek w instalacjach wentylacyjnych

Kratka wentylacyjna jest jednym z niezbędnych elementów instalacji wentylacyjnej. Do wyboru są dzisiaj różne modele kratek – tradycyjne i ozdobne. Aby wybrać odpowiedni model, warto brać pod uwagę nie tylko aspekt dekoracyjny, ale przede wszystkim funkcjonalność. Jaką rolę odgrywają kratki? Czym się kierować, by wybrać właściwy produkt?

czytaj całość »
1px Tłumiki akustyczne w instalacjach wentylacyjnych
Tłumiki akustyczne w instalacjach wentylacyjnych

Instalacja wentylacyjna może wydawać nieprzyjemne dźwięki, szczególnie jeśli popełniono błędy przy jej projektowaniu lub montażu. Hałas, jaki w niej powstaje, może być bardzo uciążliwy dla osób, które przebywają w budynku. Na szczęście istnieją sposoby na rozwiązanie tego problemu bez konieczności przebudowy całej instalacji. 

czytaj całość »
1px Ile można zaoszczędzić dzięki rekuperacji?
Ile można zaoszczędzić dzięki rekuperacji?

Do dzisiaj wentylacja grawitacyjna bez rekuperacji jest najprostszym i najczęściej stosowanym systemem wentylacji w starym budownictwie, ponieważ uważana jest za rozwiązanie najtańsze. Tymczasem poprzez komin może uciekać nawet 35% ciepła, co generuje ogromne koszty ogrzewania. Ile można zyskać dzięki rekuperacji? 

czytaj całość »
1px Czym się różni anemostat wywiewny od nawiewnego?
Czym się różni anemostat wywiewny od nawiewnego?

Anemostat to jeden z niezbędnych elementów systemu wentylacji mechanicznej. Pozwala on na skuteczną wymianę powietrza w pomieszczeniach, niezależnie od warunków atmosferycznych oraz działania innych czynników, które wpływają na efektywność pracy systemu wentylacji grawitacyjnej. Do czego służy anemostat? Czym różni się anemostat wywiewny od anemostatu nawiewnego? Wyjaśniamy.

czytaj całość »
1px Jakie przewody stosuje się w systemach rekuperacji?
Jakie przewody stosuje się w systemach rekuperacji?

W systemach wentylacji mechanicznej z rekuperacją stosowane są specjalne przewody, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza, warunkując prawidłowe działanie instalacji. Podczas wyboru przewodów do rekuperacji brane są pod uwagę kluczowe parametry rur, a także ich cena i łatwość montażu. Jakie przewody najlepiej sprawdzają się w przypadku systemu wentylacji z odzyskiem ciepła? Podpowiadamy.

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl