1pxOpcje przeglądania
Średnica fi [mm]
trusted shops

Bezpieczne zakupy - pewny towar i realizacja.

Zobacz certyfikat
Rury elastyczne
Rura do rekuperacji antybakteryjna i antygrzybiczna fi 75 x 50m Rura do rekuperacji antybakteryjna i antygrzybiczna fi 75 x 50m
Cena:

339,99 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 276,41 zł

szt.
1pxzobacz więcej

Rury do rekuperacji

Rury do rekuperacji dostępne w naszej ofercie charakteryzują się bardzo dużą elastycznością, co pozwala na swobodne kształtowanie ich przebiegu. Można je także dowolnie wyginać, dzięki czemu rozprowadzanie systemu wentylacyjnego w budynku jest wyjątkowo łatwe. W sprzedaży dostępne są antygrzybiczne i antybakteryjne rury do rekuperacji w różnych rozmiarach. Charakteryzują się niską masą własną, odpornością na zgniatanie oraz bardzo dużą podatnością na wyginanie. Zaletą oferowanych przez nas rur do rekuperacji jest również mała ilość elementów składowych systemów, co zapewnia krótki czas montażu instalacji.

Antybakteryjne i antygrzybicze rury do rekuperacji 

Dużą popularnością cieszą się ostatnio rury do rekuperacji o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybiczych. Są one wykonane z HDPE, czyli polietylenu o dużej gęstości – jednego z najbardziej wytrzymałych tworzyw sztucznych. Karbowana powierzchnia zewnętrzna sprawia, że rury są wyjątkowo elastyczne, dzięki czemu można je kształtować dowolnie, ograniczając konieczność stosowania kolan wentylacyjnych i innych kształtek. Z kolei masa z domieszką nanocząsteczek srebra zastosowana w powłoce wewnętrznej przewodu zapobiega przed rozwojem drobnoustrojów, dzięki czemu powietrze dopływające do pomieszczeń jest czyste i bezpieczne. 

Zastosowanie nanocząsteczek srebra to jeden z najskuteczniejszych i zarazem bezpiecznych sposobów ochrony przed rozwojem bakterii i grzybów. Nanocząsteczki srebra znalazły szerokie zastosowanie w wielu branżach jako substancja wykorzystywana do modyfikacji polimerów. Mechanizm działania nanocząsteczek srebra na bakterie i grzyby nie został do końca wyjaśniony, prawdopodobnie uszkadzają one błony i ściany komórkowe mikroorganizmów, powodując zmiany strukturalne. Wykazują one destrukcyjne działanie wobec większości szczepów bakterii i grzybów bytujących w wentylacji. 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl